Lustra na wymiar

ksztaltne

Wykonujemy na wymiar europejskiej produkcji lustra. Gwarantujemy wysoką trwałość produktu oraz krótki czas oczekiwania. Krawędzie wykończamy przez szlif lub fazowanie (imitacja kryształu). Wykonujemy pomiary i montaż. Obecnie dzięki dostępnym i precyzyjnym technologiom lustra nie muszą być wykonywane z kryształu, który kiedyś był mniej podatny na zniekształcenia i zanieczyszczenia strukturalne niż szkło. Dostępne na rynku rodzaje luster różnią się teraz tylko rodzajem zastosowanego szkła.

   

Lustra weneckie

W ofercie firma posiada również tzw. lustra weneckie. Wówczas powierzchnia odbijająca jest po stronie o wyższym natężeniu światła.

Lustra z głębią

Efekt głębi wywołują obecne w lustrach diody. Najczęściej znajdują one zastosowanie w ladach w barach, kontuarach recepcyjnych oraz w nowoczesnych wnętrzach domów. Na ścianach swoją funkcję pełnią przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ tam stwarzają efekt zwiększonej przestrzeni. Niekiedy Klienci montują takie lustra w swoich łazienkach. Należy pamiętać, że przy takim rozwiązaniu pojawiaja się pewne zniekształcenie kolorów, co ma znaczenie np. w przypadku robienia sobie przed takim lustrem makijażu. Firma mGlass wprowadzenia do swojej oferty umieszczanie w lustrach napisów z diod. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie głównie w materiałach i instalacjach reklamowych.

Obróbka luster

Obrabianie luster obejmuje nadawanie im odpowiedniej wielkości i kształtu, szlifowanie krawędzi oraz ewentualne oprawianie w ramę. Przy szlifowaniu lustra może byś wykonywana obróbka krawędziowa lub nadanie fazy jego brzegowi tworzącej wrażenie ramki kryształowej.

Oprawa

W ofercie firmy mGlass Klient znajdzie ramy drewniane, wykonane z MDF-u lub stalowe. Istnieje również możliwość naklejenia lustra na różne materiały pełniące funkcjonalnie i wizualnie rolę jego oprawy.

Mocowanie

W łazienkach montowanie luster odbywa się najczęściej poprzez ich przyklejenie na płytkach ściennych lub umieszczenie w przestrzeni pozostawionej bez płytek. W tym drugim przypadku bardzo ważne jest, by jeszcze na etapie przygotowania miejsca na lustro osoba układająca płytki zadbała o odpowiedni kształt pozostawianej przestrzeni, a zwłaszcza precyzyjne zachowanie wymiarów i kątów lub łuków w przypadku luster okrągłych lub owalnych. Nawet kilkumilimetrowe błędy skutkują koniecznością dokonywania przed przygotowaniem i zainstalowaniem lustra dodatkowych pomiarów i szablonów, co i tak nie zawsze da właściwy estetyczny efekt np. z uwagi na zakłóconą symetrię. Alternatywnym do przyklejania sposobem zamocowania lustra jest jego powieszenie po uprzednim oprawieniu w ramę. Jej kształt i wielkość determinują rozmiary lustra oraz sposób obróbki. O rodzaju użytego materiału i jego kolorze decyduje Klient.

Odcienie luster

Standardowe lustra mają grubość 4, 5 lub 6 mm, a ich szkło ma kolor bezbarwny. W zależności od zastosowanego szkła możemy uzyskać efekt lustra grafitowego lub brązowego. Obecnie nie dzieli się luster na łazienkowe i pozostałe. Wszystkie lustra przygotowywane i montowane przez firmę mGlass są wysokiej jakości i zawierają tlenek srebra zabezpieczony teflonem, dzięki czemu nie zachodzi proces utleniania srebra i ciemnienia tafli.

Oświetlenie wokół lustra

Przy wyborze klasycznych kinkietów lub lamp mocowanych obok lustra lub nad nim, zakłada je sam Klient lub wynajęty przez niego fachowiec. Montażyści firmy mGlass zajmują się instalacją oświetlenia jedynie wówczas, gdy np. kinkiet jest mocowany na tafli lustra. W takich przypadkach Klient jest proszony o jego dostarczenie jeszcze przed rozpoczęciem obróbki lustra w celu jego odpowiedniego przygotowania.

Włączanie oświetlenia

Oprócz zapalania światła przy lustrze włącznikiem na ścianie, gdzie do miejsca montowania lustra jest dociągnięta instalacja elektryczna, możliwe jest również wkomponowanie włącznika w lustro lub zastosowanie rozwiązania z czujnikiem ruchu umieszczonym np. pod lustrem i włączanym przez osobę, która zbliży się do niego i wykona ruch ręką w okolicy czujnika. Firma mGlass ma również doświadczenie w instalowaniu odświetlania na czujnik ruchu zamieszczony w ramie lustra i takie rozwiązanie może wykonać na życzenie Klienta.

Czas realizacji

Zamawiane przez Klienta lustro ze zwykłym szlifem może być wykonane w zakładzie nawet z dnia na dzień. Jeśli natomiast jest to lustro z fazą, czas realizacji może potrwać nawet do tygodnia, a w niektórych przypadkach nawet 10. Samo wykonanie ramy do lustra również może potrwać do 7 dni, dlatego bezpiecznym zakładanym terminem przygotowania całego lustra wraz z jego montażem jest okres 14 dni.